Witaj! Nasza strona, jak prawie każda w Internecie korzysta z plików cookie w celu przetwarzania informacji oraz wzbogacenia swojej funkcjonalności. Jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Akceptuję, żaden problem
Więcej informacji

Fornal Polska
Fornal Polska Nasze Produkty
Nośniki nadbudów

Dla najbardziej wymagających klientów dostarczamy systemy szybkiej wymiany nadbudów w kompletacjach spełniających ich potrzeby, gdzie do jednego pojazdu może być przypisanych kilka rodzajów urządzeń.

 

 

 

 

Nośniki nadbudów

System NN jest przystosowany do montażu na podwoziach samochodów ciężarowych kategorii N2 oraz N3, których dopuszczalna masa całkowita mieści się w przedziałach (NN2) do 12.000 kg i (NN3) do 32.000 kg.

Zadaniem NN jest umożliwienie wykonania szybkiej i bezpiecznej wymiany zabudów samochodów ciężarowych różnego typu bez specjalistycznych uprawnień i nie wymaga od operatora wykonywania skomplikowanych czynności. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą przełączników, które opisane są w sposób widoczny i czytelny (rys. obok).

 

Przykładowe typy zabudów współpracujące z systemem NN: skrzynie ładunkowe, cysterny, posypywarki uliczne, zabudowy bramowe i hakowe do przewozu kontenerów, polewaczki uliczne, wywrotki samochodowe, zabudowy do przewozu odpadów komunalnych itp.

Częścią składową poszczególnych rodzajów zabudów są oryginalne podpory odstawcze. Są one wykonywane w dwóch wariantach oznaczonych jako „L“ oraz „H“. Podpory L przewidziane są dla obciążenia każdej z nich nie większego niż 1500 kg, natomiast podpory H dla obciążenia jednej podpory do 3000 kg ( chyba, że producent postanowi inaczej).

 

Poniżej przykładowa kompletacja systemu NN:

Opis pozycji

Wielkość Jednostka

Masa całkowita systemu

620 kg

Wysokość NN nad ramą podwozia

60 mm

Szerokość ramy NN

865 mm

Długość ramy NN

4645 mm

Maksymalne obciążenie NN

12000 kg

Maksymalna masa zabudowy przy wymianie

5000/10000 kg

Ciśnienie robocze układu hydraulicznego

180 bar

Czas wymiany zabudowy ( zależnie od rodzaju)

5-15 min

Pojemność układu hydraulicznego

40 litr

Pojemność zbiornika oleju (zależnie od rodzaju zabudów)

40-180 litr

Optymalny przepływ oleju hydraulicznego

25-90 litr/min

 


 
powrót do góry